Albania
Andorra
Austria
Białoruś
Belgia
Bośnia i Hercegowina
Bułgaria
Chorwacja
Cypr
Czarnogóra
Czechy
Dania
Estonia
Finlandia
Francja
Gibraltar
Grecja
Hiszpania
Holandia
Irlandia
Islandia
Liechtenstein
Litwa
Łotwa
Luksemburg
Macedonia
Malta
Mołdawia
Monaco
Niemcy
Norwegia
Portugalia
Rosja
Rumunia
San Marino
Serbia
Słowacja
Słowenia
Szwajcaria
Szwecja
Ukraina
Węgry
Wielka Brytania
Włochy

Strona główna

Zakładanie spółki w Delaware

Stan Delaware jest miejscem zakładania amerykańskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych. Spółka Limited Liability Company (LLC) z Delaware jest amerykańską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością uznawaną i akceptowaną na całym świecie. Inwestorzy mają możliwość wyboru firmy amerykańskiej, która ma tę zaletę, że jest wolna od podatku i umożliwia zakładanie spółki z o.o. Katowice.

Przed podjęciem decyzji o utworzeniu spółki LLC w Delaware, trzeba zrozumieć, czym jest spółka LLC. Spółka LLC jest elastyczną firmą, podatną na efektywność podatkową i zapewnia ograniczoną odpowiedzialność dla swoich właścicieli. Udziałowcami mogą być osoby fizyczne i inne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz podmioty zagraniczne. Jedną z zalet spółki LLC jest brak maksymalnej liczby udziałowoców.

Od czego rozpocząć założenie spółki LLC w Delarawe?
Na początek należy wybrać nazwę firmy. Można wybrać dowolną nazwę. Nazwy mogą być zastrzeżone do 120 dni. Można złożyć wniosek o rezerwację nazwy wraz z wymaganą opłatą za złożenie wniosku. Możesz zarezerwować nazwę swojej jednostki online, opłata to 75,00 USD. Przed złożeniem wniosku o rezerwację nazwy, można ją sprawdzić pod kątem dostępności.

Prawo stanu Delaware wymaga, aby każdy podmiot gospodarczy posiadał i utrzymywał zarejestrowanego agenta w stanie Delaware, który może być osobą fizyczną lub spółką prowadzącą działalność gospodarczą w stanie Delaware. Zarejestrowany agent musi mieć fizyczny adres w Delaware. Zarejestrowani agenci akceptują dokumenty prawne w imieniu spółi LLC.

Jeśli w spółce LLC jest dwóch lub więcej właścicieli, spółka będzie musiała uzyskać numer EIN w urzędzie podatkowym, dla celów podatkowych.

Po zrejestrowaniu spółki wydawany jest certyfikat założenie spółki.

Delaware jest wiodącym stanem w zakresie zakładania spółek, ponieważ ma osobny sąd, który zajmuje się tylko sprawami z zakresu prawa korporacyjnego. Oznacza to, że spory są łatwiejsze do rostrzygnięcia, ponieważ istnieje wiele orzecznictw, które są przyjazne dla przedsiębiorstw.

W Delaware nie ma podatku dochodowego, podatku od sprzedaży ani podatku od nieruchomości. Spółka LLC z Delaware pozwala swoim właścicielom i dyrektorom zachować anonimowymi, dzięki czemu łatwiej ukryć aktywa przed osobami i instytucjami usiłującymi odkryć wielkość twojego majątku. W rzeczywistości, jedyni ludzie, którzy muszą wiedzieć o dochodach i majątku spółki LLC, to ludzie z IRS (urząd podatkowy).

Nie musisz robić interesów w Delaware, aby utworzyć spółkę LLC. Do założenie spółki LLC w Delaware wystarczy jedna osoba. Może ona pełnić takzę funkcję jedynego dyrektora i sekretarza spółki.

Koszty związane z tworzeniem najbardziej standardowych LLC wynoszą w przybliżeniu 250 USD, a pobierane opłaty roczne wynoszą mniej niż 150 USD rocznie dla małej firmy.

Nie ma żadnych minimalnych wymogów kapitałowych przy tworzeniu spółki LLC z Delaware. To sprawia, że jest to atrakcyjny wybór dla wielu start-upów, które nie mają dużo pieniędzy.