Albania
Andorra
Austria
Białoruś
Belgia
Bośnia i Hercegowina
Bułgaria
Chorwacja
Cypr
Czarnogóra
Czechy
Dania
Estonia
Finlandia
Francja
Gibraltar
Grecja
Hiszpania
Holandia
Irlandia
Islandia
Liechtenstein
Litwa
Łotwa
Luksemburg
Macedonia
Malta
Mołdawia
Monaco
Niemcy
Norwegia
Portugalia
Rosja
Rumunia
San Marino
Serbia
Słowacja
Słowenia
Szwajcaria
Szwecja
Ukraina
Węgry
Wielka Brytania
Włochy

Strona główna

Zakładanie spółki na Mauritiusie

Założenie spółki na Mauritiusie jest regulowane przez ustawą o spółkach z 2001 roku. Po uchwaleniu tej ustawy Mauritius stał się nowoczesnym centrum finansowym. Spółki offshore dostępne na Mauritiusie są bardziej formalnie znane jako Global Business Company kategorii 1 (GBC I, offshore) i Global Business Company kategorii 2 (GBC II, międzynarodowe). W innych Krajach te firmy są nazywane firmami zwolnionymi, spółkami nie rezydentami, spółkami offshore lub spółkami IBC.

Na Mauritiusie rejestracja spółek Katowice to coś, co nie musi być zbyt trudne, jeśli pracujesz z odpowiednim zespołem. Rozpoczęcie działalności na Mauritiusie nie jest trudne, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać i komu zaufać. W przypadku firm krajowych należy współpracować z rejestratorem firm, a w przypadku firm globalnych lub innych firm świadczących usługi finansowe będzie musiała się tym zająć Komisja ds. Usług Finansowych.

Różnica między Mauritius GBC I i GBC II polega na tym, że GBC I jest spółką dla rezydentów, a GBC II jest spółką offshore na Mauritiusie, która jest tworzona nierezydentów.

Cechy spółek GBC

Mauritius GBC I
Do prowadzenia działalności gospodarczej na Mauritiusie
Opodatkowanie 15%
Musi mieć sekretarza rezydenta
Dyrektor może być tylko osoba fizyczna
Musi organizować coroczne zgromadzenie wspólników
Podlega audytowi
Czas otwarcia 15 do 20 dni

Mauritius GBC II
Spółka offshore dla zagranicznych właścicieli
Zwolniona z podatku
Wszystkie osoby w firmie tzn. właścicieli, dyrektor, sekretarz mogą być nierezydentami
Dyrektorem może być osoba fizyczna lub prawna
Nie musi organizować coroczne zgromadzenie wspólników
Audyt nie jest wymagane
Czas otwarcia - w ciagu 5 dni

Zalety rejestracji spółki offshore GBC II na Mauritiusie
Prywatność: można wyznaczyć nominowanych dyrektorów i akcjonariuszy, będą oni występować we wszystkich publicznych dokumentach i rejestrach w celu zapewnienia większej prywatności i poufności.
Jeden dyrektor i akcjonariusz - jedna osoba może założyć spółkę na Mauritiusie i całkowicie kontrolować jej działalność.
Zagraniczni dyrektorzy i akcjonariusze - nie ma wymagu, żeby dyrektorzy lub akcjonariusze byli rezydentami, mogą mieszkać w dowolnym miejscu na świecie.
Brak minimalnego kapitału zakładowego
Brak opodatkowania podatkiem od osób prawnych
Nie ma wymogu składania rocznych deklaracji podatkowych.

Nowa spółka na Mauritiusie musi wybrać unikalną nazwę, która nie jest podobna do żadnej z istniejących spółek. Nazwa spółki musi na końcu nazwy dodać jedno ze sformułowań: Limited, Corporation, Incorporated, Public Limited Company lub ich odpowiednie skróty. Od spółek offshore wymaga się zarówno zarejestrowanego lokalnego agenta, jak i adresu lokalnego biura. Spółka offshore musi posiadania co najmniej jednego udziałowca i jednego dyrektoa, może to być ta sama osoba, z dowolnego kraju.